Prvo polfinalno tekmo državnega prvenstva med Triglavom in Grosupljami so dobile Kranjčanke!

Uvodne minute so pripadle Triglavankam, ki so povedle s 7:0 in prisilile gostujočega trenerja v minuto odmora. V nadaljevanju so varovanke trenerja Gašperja Sluge narekovale ritem igre in prvo četrtino dobile s 24:15.

V obrambi so bile na visokem nivoju tudi v drugi četrtini, tako da se je razlika še povečala, na polčasu je bilo 43:27.

Predvsem zaradi nekoliko slabših zadnjih minut tretje četrtine, so gostje prišle bližje, kar jim je dalo zalet tudi za zadnjo četrtino. Vseeno pa so Triglavanke v zaključnih minutah odigrale bolje in tekmo uspešno pripeljale do konca. Končni rezultat 65:55 in 1:0 v zmagah.

Lara Kozina-Bubnič je dosegla 21 točk, sledila ji je Manca Vrečer, ki je zbrala 11 točk, 15 skokov in 9 podaj.

ŽKK TRIGLAV : ŽKK GROSUPLJE 65:55 (24:15, 19:12, 10:15, 12:13)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Kaj je bilo dobro in kaj ne, bomo predelali znotraj ekipe, kljub vsemu pa čestitke dekletom za zasluženo zmago. Dosegli smo tisto, kar smo želeli in zahvala navijačem za podporo.”

Triglavanke bodo drugo, morda že odločilno tekmo, odigrale v soboto, 30. aprila, v dvorani Brinje.