V petek, 6.12.2019, smo v Športni dvorani na Planini spremljali obračun, ki je zadnjih nekaj let stalnica finalnih tekem v državnem prvenstvu. Pri Triglavu so gostovale košarkarice iz Celja, ki so zabeležile zmago z rezultatom 58:72.

Uvodna četrtina je bila tista, kjer so si Celjanke priigrale ključno prednost. Ekipa iz Štajerske je izkoristila slabši uvod v tekmo domačih igralk in povedla z rezultatom 11:24. Kasneje so se Triglavanke nekoliko prebudile in do glavnega odmora izzid znižale na 9 točk (25:34).

V drugem polčasu nismo videli večje rezultatske serije nobene od ekip. Nekoliko boljše so bile košarkarice Cinkarne Celje, ki so na koncu zasluženo vpisale novo zmago z rezultatom 58:72.

Pri Triglavu z dobrimi igrami nadaljuje Alexis Burke, ki je tokrat dosegla 18 točk in 5 skokov. Izkazala se je tudi mlada Ula Ude, ki je dosegla 16 točk, dvomestna je bila še Lejla Omerbašić (11 točk).

ŽKK Triglav : ŽKK Cinkarna Celje 58:72 (11:24, 14:10, 17:19, 16:19)

STATISTIKA

Ernest Novak, trener Triglava:
“Odigrali smo slabo, predvsem ne razumem, zakaj smo tekmo začeli tako medlo in brez energije. Čestitke ekipi Celja za zmago.”

Triglavanke sedaj čakata dve gostovanji, najprej v Ljubljani pri Ježici (10.12.) in nato še v Mariboru (13.12.).