Ekipa reprezentance U20 je na svoji zadnji tekmi letošnjega evropskega prvenstva igrala proti ekipi Rusije za 13. mesto in obstanek v diviziji A. Slovenke so po dobri igri v prvi četrtini, v drugi popustile, Rusinje pa so priložnosti izkoristile in prišle do vodstva, ki so obdržale do konca srečanja. Slovenija tako EP zapušča s porazom s 86:71, s katerim si niso uspele priigrati obstanka v diviziji A.

Evropsko prvenstvo za dekleta do 20 let, Šopron (Madžarska):

Tekma za 13. mesto (nedelja, 15. julij):

Rusija : Slovenija  86 : 71 (19:23, 34:8, 17:25, 16:15)

Slovenija: Friškovec 21 (5 podaj), Krošelj 17, Cvijanovič, Goršič in Jesenšek po 8, Pamić 5, Dautović 4, Špoljar, Einfalt, Gabrijel, Kozina-Bubnič, Zoran.

STATISTIKA

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let se je v nedeljo še drugič na evropskem prvenstvu pomerila z Rusijo in po izredno slabi drugi četrtini izgubila.

Slovenke so zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu začele v postavi Cvijanovič, Dautović, Friškovec, Goršič in Krošelj. Izredno pomemben obračun je na začetku postregel z nekaj napakami na obeh straneh. Prvih pet minut srečanja so bile ves čas v vodstvu Rusinje, največ so vodile za pet, Slovenkam pa je veliko preglavic povzročal ruski napad. Varovanke Predraga Radović so tri minute do konca prve četrtine po zadetih prostih metih Zale Friškovec prvič na tekmi povedle (17:15), ob koncu prvih desetih minut so vodile s +4.

V drugi četrtini je sledil popoln padec v slovenski igri, kar so Rusinje znale izkoristiti in pri izidu 29:29 z delnim izidom 12:0 napravile prvo višjo prednost na srečanju. Slovenke, ki so imele ogromno težav v napadu, še več pa v obrambni igri, so po prvem polčasu zaostajale kar za 22 točk (53:31). Veliko težavo je tako kot že na celotnem prvenstvu predstavljal skok, ki so ga Rusinje v prvem polčasu dobile s 25:8.

Slovenke so pri zaostanku s 65:40 v tretji četrtini napravile delni izid 10:0 in tako nekoliko zmanjšale zaostanek za Rusinjami. Po tridesetih minutah je Rusija vodila s 70:56. Slovenija je dobrih osem minut do konca po dolgem času zaostanek znižala na 10 (70:60), a za dokončen preobrat je zmanjkalo moči. Rusija je na koncu zmagala s 86:71 (skok 48:28).

Najboljša strelka Slovenije je bila Zala Friškovec z 21 točkami, Aleksandra Krošelj jih je dodala 17.

Slovenska ženska izbrana vrsta do 20 let je tako na evropskem prvenstvu osvojila končno 14. mesto in bo naslednje leto nastopila na evropskem prvenstvu divizije B.

Izjava po tekmi selektorja reprezentance deklet do 20 let, Predraga Radovića:

Današnjo tekmo smo dobro odprli. Vedeli smo, da bo težek obračun in da bodo odločile malenkosti. V drugi četrtini smo doživeli velik padec. Glavna razloga sta bila verjetno v utrujenosti in poškodbah. Vseeno smo vztrajali do konca, se nekoliko približali, a nam je to pobralo veliko moči. Mogoče bi se tekma obrnila drugače, če bi zadeli kakšen met več. Čestitam puncam za vztrajnost in željo skozi celotne priprave in evropsko prvenstvo. Pohvalil bi dekleta za dobro delo, veliko odrekanja in borbenosti. Prav tako si veliko pohvalo in zahvalo zasluži celoten strokovni štab, ki je opravil odlično delo skozi celotne priprave in evropsko prvenstvo.