Članska ekipa Triglava je v 4. krogu državnega prvenstva gostovala v Ljubljani pri Akson Iliriji.

Domačinke so v prvem polčasu nudile dober odpor, a so Triglavanke vseeno na odmor odšle s prednostjo (37:41).

V tretji četrtini pa so se Kranjčanke odlepile na dvomestno prednost, najvišja je bila 16 točk. Tega do konca tekme niso izpustile iz rok in tako zabeležile zasluženo zmago z rezultatom 64:75.

Trener Triglavank je minutažo porazdelil med vse igralke. Dvojni dvojček sta dosegli Lara Kozina Bubnič (14 točk, 11 skokov) ter Manca Vrečer (10 točk, 10 skokov, 9 podaj).

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 64:75 (20:22, 17:19, 12:19, 15:15)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zasluženo zmago, prav tako nasprotniku za dobro predstavo. V obrambi nismo bili na nivoju, ki ga kažemo ponavadi. Sem pa vesel, da smo do zmage prišli s kolektivno predstavo in porazdeljeno minutažo.”

Košarkarice Triglava boste lahko spremljali na domačem parketu v sredo (27.10.) proti Vojvodini 021 in petek (29.10.) proti Žkk Domžale. Obe tekmi se pričneta ob 20:15.