Na zadnji domači tekmi mednarodne lige WABA so košarkarice Triglava gostile ekipo Badla 1862 iz prestolnice Severne Makedonije.

V uvodnih desetih minutah smo spremljali izenačen obračun, v katerem so se minimalno odlepile Kranjčanke (23:19).

Tudi v drugi četrtini se nobeni od ekip ni uspelo priigrati otipljivejše prednosti, tako da so na glavni odmor s prednostjo štirih točk odšla domača dekleta (41:37).

A iz garderobe so se Triglavanke vrnile odločene, da zmago zadržijo doma. S čvrsto obrambo so napravile serijo 15:0, ki se je na koncu izkazala za odločilno. Tekmo so nato mirno peljale do konca, svojo prednost še nekoliko povišale in se pred svojimi navijači veselile nove mednarodne zmage, bilo je 77:50.

Z 19-imi točkami sta bili najbolj razpoloženi Gala Kramžar in Lara Kozina-Bubnič (6 skokov), 15 jih je dodala Rebeka Abramović (8 podaj, 9 ukradenih žog).

ŽKK TRIGLAV : BADEL 1862 77:50 (23:19, 18:18, 15:7, 21:6)

Gašper Sluga, trener Triglava: »Čestitke dekletom. Tokrat smo pokazali precej več, bili boljši nasprotnik in zasluženo zmagali. Ekipi Badel 1862 želim vse dobro v nadaljevanju sezone, prav tako njihovemu trenerju.«

Triglavanke naslednji konec tedna čaka finalni turnir Pokala članic. V okviru WABA lige pa še gostovanje v Požegi (15.3.).