V torek, 14. marca, je članska ekipa Triglava gostovala v Ljubljani pri Derby Ježici. Triglavanke so z odlično obrambo in poletno igro v napadu že v uvodni četrtini praktično odločile zmagovalca, saj so le to dobile s kar 6:30.

A dekleta niso popuščala. Tudi v drugih desetih minutah so bila boljša ekipa, narekovala so svoj ritem igre in na polčas odšla s prednostjo 29 točk (27:56).

Tretja četrtina je sicer pripadla domači ekipi, a zmaga ni bila ogrožena. Dobro predstavo so dekleta potrdila tudi s 33-imi doseženimi točkami v zadnji četrtini. Na koncu zaslužena visoka zmaga z rezultatom 67:101.

Tinkara Zoran je dosegla 18 točk, Ana Šarić 16, Ajda Burgar 14 in Gala Kramžar 10.

ŽKD DERBY JEŽICA : ŽKK TRIGLAV 67:101 (6:30, 21:26, 15:12, 25:33)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za nocojšnjo dobro predstavo in zasluženo zmago. Kontrolirali smo potek srečanja in bili boljši v vseh segmentih igre. Veseli nas, da smo kot ekipa v dobrem ritmu.”

Triglavanke se v soboto podajajo v Slovenske Konjice, kjer se bo za vikend odvil finalni turnir Pokala članic.