V petem krogu mednarodne lige WABA, sta se v Športni dvorani na Planini pomerili ekipi Triglava in srbska Vojvodina 021.

Gostje so si odločilno prednost priigrale v prvem polčasu. Žal so domače košarkarice v uvodnih dvajsetih minutah zgrešile preveč metov, kar je pomenilo zaostanek 18:39.

V drugem polčasu smo videli drugačen Triglav. Domači štab je nekoliko spremenil obrambno postavitev, steklo je tudi v napadu in tako se je prednost počasi a vztrajno topila. Na srečo gostujoče ekipe se ni zgodil popoln preobrat. Končni rezultat 61:68.

Rebeka Abramović se je zaustavila pri 21-ih točkah, Lara Kozina Bubnič jih je zbrala 18, Manca Vrečer pa je 10 točkam dodala 6 podaj.

ŽKK TRIGLAV : VOJVODINA 021 61:68 (7:22, 11:17, 22:14, 21:15)

Gašper Sluga, trener Triglava: “Čestitke nasprotniku za zmago. Napadalno smo bili v prvem polčasu premalo konkretni. V drugih dvajsetih minutah smo pokazali svojo kvaliteto, a nam je zmanjkalo časa za popoln preobrat.”

Triglavanke bodo jutri, 29. oktobra, igrale tekmo državnega prvenstva. Nasprotnik Žkk Domžale.