V četrtem krogu drugega dela državnega prvenstva smo spremljali obračun ekip ŽKK Triglav in ŽKD VBO Maribor.

Gostje so bolje odprle obračun, povedle z 0:9 in zaradi začetne serije dobile tudi uvodno četrtino (10:19).

Domače košarkarice, ki so tokrat nastopile brez Rebeke Abramovič, Ajde Burgar in Gale Kramžar, so na začetku druge četrtine vrnile delni rezultat 9:0 in izenačile na 19. Spremljali smo izenačen dvoboj, zadnji dve minuti pa sta ponovno pripadli gostjam, ki so na odmor odšle s prednostjo 27:32.

V tretjem delu igre smo videli boljšo igro Triglavank. Na parketu dvorane Planina so zaostanek hitro izničile in prešle v vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustile iz rok. Tekmo, v kateri je bilo kar precej napak na obeh straneh, so Kranjčanke dobile z rezultatom 62:56.

Manca Vrečer je bila najboljša strelka, zbrala je 19 točk, 12 jih je dodala Ana Šarič, 10 pa Alina Kvrgič.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD VBO MARIBOR 62:56 (10:19, 17:13, 20:9, 15:15)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“S prikazano igro ne moremo biti zadovoljni. V nekih trenutkih smo bili povsem brez repa in glave. Vseeno čestitke dekletom, ki so pokazale karakter, in kljub slabši predstavi ter odsotnostim treh nosilk ekipe, uspele vpisati novo zmago.”

Triglavanke naslednji obračun čaka 4. marca, ko bodo gostile ŽKK Domžale.