Po torkovi zmagi proti ljubljanski Ježici, so se varovanke trenerja Gašperja Sluge že v petek, 4.12.2020, odpravile na gostovanje v štajersko prestolnico.

V prvi četrtini smo spremljali precej izenačen obračun, v katerem si nobena od ekip ni priigrala prednosti (15:15).

Tudi v drugih desetih minutah so domačinke igrale precej poletno v napadu, zadele kar nekaj metov iz razdalje in malce presenetljivo a povsem zasluženo odšle na odmor s prednostjo štirih točk (38:34).

Kranjčanke so v drugem polčasu pokazale predvsem bolj agresivno in čvrsto igro v obrambi. Celoten drugi del tekme je pripadel Triglavankam, ki so potrdile vlogo favoritinj na tem obračunu in z nekaj lepo izdelanimi akcijami v napadu obrnile rezultat v svojo korist. Na koncu je na semaforju kazalo 60:72 v prid naših deklet.

Rebeka Abramović je v vsega 22ih minutah dosegla 23 točk, dvomestni sta bili še Zala Pavlič (12 točk) in Manca Vrečer (10 točk). Omeniti velja tudi 9 točk in 8 skokov Gale Kramžar ter 8 točk ter 7 skokov Katje Kotnik.

ŽKD MARIBOR : ŽKK TRIGLAV 60:72 (15:15, 23:19, 13:19, 9:19)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“V prvem polčasu smo bili predvsem premalo kompaktni v obrambi, to je Maribor izkoristil. V drugem delu je bilo drugače, bolje, in zasluženo smo prišli do nove zmage. Čestitke dekletom.”

Triglavanke bodo imele dvojni razpored tudi v prihodnjem tednu. Najprej jih čaka gostovanje v Grosuplju (8.12.) in nato še domača tekma s Cinkarno Celje (11.12.)