V torek se je končala finalna serija državnega prvenstva za članice. Celjanke so s 3:0 ugnale naše košarkarice, a smo kljub temu spremljali precej izenačeno in razburljivo serijo.

Na uvodnih dveh tekmah je bilo 62:51 in 66:58.

Tretjo tekmo so bolje začele Triglavanke, ki so povedle kar z 18:4. Tudi nadaljevanje je bilo dobro, a so domačinke počasi topile prednost. Na glavni odmor so odšle Kranjčanke s tremi točkami prednosti (33:36).

Tudi v drugem polčasu so naša dekleta držala minimalno prednost, vse do 37. minute, ko so Celjanke sploh prvič na tekmi izzid izenačile. Žal so našim dekletom pošle moči in serija se je zaključila z rezultatom 65:58.

Rebeka Abramović je zbrala 21 točk, 8 skokov in 4 podaje, Lara Kozina-Bubnič je dodala 16 točk.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 65:58 (14:23, 19:13, 14:13, 18:9)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Mislim, da smo spremljali precej kvalitetno in izenačeno finalno serijo, v kateri so lahko uživali tudi navijači. Nam je, žal, na drugi in tretji tekmi malo zmanjkalo za presenečenje, a sem kljub temu izjemno ponosen na dekleta. Borile so se kot levinje, šle “na glavo” in mislim, da so s svojimi predstavami marsikoga pozitivno presenetile. Čestitke celjski ekipi za osvojeni naslov in na splošno odlično sezono, prav tako pa tudi čestitke za prikazano našim igralkam. Ob tej priložnosti še zahvala za sodelovanje odličnim sodelavcem v štabu, prav tako tudi vodstvu kluba za dane pogoje.”

Triglavanke sezono 2021/22 zaključujejo kot pokalne in državne podprvakinje – čestitke!