V prestavljeni tekmi 9. kroga državnega prvenstva sta se v Športni dvorani na Planini pomerili ekipi Triglava in Ježice.

Uvodnih deset minut je pripadlo Ljubljančankam, ki so bile precej bolj konkretne v napadu in so po desetih minutah vodile s 7:19.

V drugi četrtini smo spremljali borben obračun, ki ni prinesel veliko košev. Za točko so ga dobile Kranjčanke, ki so tako na glavnem odmoru zaostajale s 17:28.

Kot se je izkazalo je glavni odmor dobro del košarkaricam Triglava, ki so iz garderobe prišle predramljene. Hitro so ujele gostujočo ekipo in dale vedeti, da se ne bodo zlahka predale.

Z borbeno obrambo ter vztrajno igro v napadu so nekaj minut pred koncem povedle z 51:47. V tesni končnici so ohranile več zbranosti, zadevale proste mete ter se na koncu veselile prigarane zmage z rezultatom 58:56.

Abramovićeva je 15-im točkam dodala 6 skokov, 5 podaj in 5 ukradenih žog, Katja Kotnik je dosegla 13 točk in 9 skokov, Pavličeva in Vrečerjeva (12 skokov) sta dodali 9, Ajda Burgar 8 točk.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD JEŽICA 58:56 (7:19, 10:9, 21:15, 20:13)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Po eni strani nisem zadovoljen kako smo izgledali v prvem polčasu, po drugi strani pa sem ponosen na karakter deklet, ter na to, da so proti zelo kvalitetni ekipi, kljub vsem težavam s poškodbami, stisnile in si v končnici priigrale zmago. Čestitke igralkam, ki pa se morajo zavedati, da je v petek nova tekma.”

Triglavanke se v petek, 4.12.2020, odpravljajo v Maribor. Tekma se prične ob 19:30.