Varovanke trenerja Gašperja Sluge so v ponedeljek, 19. aprila, gostile prvo polfinalno tekmo državnega prvenstva.

Triglavanke so v uvodnih minutah povedle z 12:6, a do izteka prvih desetih minut so se Ježičanke vrnile in rezultat poravnale na 17.

Tudi v drugi četrtini smo spremljali podoben razplet. Kranjčanke so s serijo 7:0 povedle 24:17. Nekaj slabih minut v napadu ter zapiranje pod lastnim obročem je bil razlog, da je bil rezultat na polčasu poravnan na 28.

V drugem polčasu smo spremljali izenačen obračun, rezultatsko precej napet. Končnico tekme so bolje odigrala naša dekleta ter z zmago 55:52 povedla v polfinalni seriji z 1:0.

Rebeka Abramović je zbrala 15 točk in 6 skokov, 13 točk in 6 skokov je vpisala Manca Vrečer, 11 točk ter 6 podaj pa tokrat Ajda Burgar.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD JEŽICA 55:52 (17:17, 11:11, 10:11, 17:13)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Tekma, kakršno smo pričakovali. Same lepote v igri ni bilo veliko, visoka mera borbenosti na obeh straneh. Na koncu pa je najbolj pomembno, da smo vpisali zmago in povedli z 1:0. Čestitke igralkam!”

Druga polfinalna tekma bo v sredo, 21. aprila, v Ljubljani. Morebitna tretja tekma pa 27. aprila v Kranju.