Triglavanke so v četrtek, 4. oktobra, v domači dvorani gostile igralke iz Celja. Tekmo so bolje odprle gostje, ki so povedle z 0:16. Po trojki Urše Žibert v zadnji sekundi napada v četrti minuti tekme, so domačinke končno prebile led. Z delnim izidom 12:4 so zaostanek ob koncem prve četrtine zmanjšale za polovico. Druga četrtina so Kranjčanke začele nepodjetno v napadu, kar je privedlo do delnega izida 6:13 in Celjanke so do konca prvega polčasa prednost povišale na 18 točk. V drugem polčasu smo spremljali igro v serijah, ki pa ni prinesla rezultatskega preobrata. Kranjčanke so tako na prvi letošnji tekmi WABA lige, morale priznati premoč Cinkarni Celje z rezultatom 52:83. Pri domačih so bile strelsko najbolj razpoložene Urša Žibert z dvajsetimi točkami, Maja Jakobčič devetimi in Ajda Burgar z osmimi.
1. krog WABA liga
ŽKK Triglav : Cinkarna Celje 52:83 (14: 22, 9: 19, 15: 23, 14: 19)
Statistika tekme
Fotogalerija

Ernest Novak, trener Triglava: »Čestitke Cinkarni Celje za zasluženo zmago. Tekmo smo odprli prevelikim spoštovanjem in se nismo držali dogovorov. Ne preostane nam drugega, kot da nadaljujemo z delom in verjamem, da bodo rezultati prišli.«
Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Čestitike igralkam za zmago. Zbrano smo igrali od začetka do konca tekme, nismo pričakovali tako visoke razlike in upam, da nadaljujem v takšnem ritmu.«