V nedeljo 7.4.2019 je bila na sporedu prva domača tekma tretjega dela državnega prvenstva. Po izenačenem prvem polčasu so Triglavanke popustile in dopustile nekaj lahkih košev, ter nato do konca tekme lovile rezultat. Na koncu je zmagala ekipa iz Celja z rezultatom 58:63. Čestitke puncam za prikazano!

4. krog – 3.del lige U15
ŽKK Triglav : ŽKK Cinkarna Celje A 58:63 (15:14, 17:16, 14:22, 12:11)

Strelke za Triglav: Štirn 29, Germ 9, Kvrgić 8, Pauletič 7, Sajevic 3, Brekalo 2, Hendrickx, Osterman, Zlatkov, Rekelj

Izjava trenerja Andraža Vončine:
“Odigrali smo soliden prvi polčas, na žalost po premoru med polčasoma nismo prišli na igrišče zbrani. Celje je s skoki v napadu naredilo manjšo razliko in se razigralo in nismo uspeli odreagirati mirno in zbrano na njihov nalet. Nato smo še v napadu odigrali zelo egoistično in je vsaka želela po svoje biti heroj dneva. Žal tako v ekipnih športih ne gre in nobena igralka ni nad ekipo. Imamo določene dogovore, ki se jih je potrebno držati drugače nastane kaos na igrišču. Upam in želim na več koncentracije in mirne glave na naslednjih dveh zelo pomembnih tekmah. Močno me je motil tudi sodniški kriterij, kjer je ena igralka gostujoče ekipe vrgle več prostih metov, kot cela naša ekipa, kar mislim da ni bila realna slika. Punce morajo sedaj odreagirati pozitivno in z mislimi usmeriti svoje glave proti naslednji tekmi.”