V četrtem krogu lige WABA so košarkarice Triglava gostovale v Banja Luki pri državnih in pokalnih prvakih, ekipi Žkk Orlovi.

Kranjčanke so tekmo dobro odprle in bile, kljub nekaterim zanimivim sodniškim odločitvam v rahli prednosti vse do polčasa (27:31).

Izenačen obračun smo spremljali tudi v drugem polčasu. Kljub vsem težavam z osebnimi napakami so se dekleta borila v obrambi in prišla v izenačeno končnico v kateri je odločila ena žoga. Po uspešni obrambi je sledil protinapad, a zadnji met Triglavank ni našel poti skozi obroč. Ostalo je pri 61:60 za domačo ekipo.

Lara Kozina Bubnič je zbrala kar 24 točk in 13 skokov (indeks 37), Rebeka Abramović je 14-im točkam dodala še 5 podaj.

ŽKK ORLOVI : ŽKK TRIGLAV 61:60 (16:17, 11:14, 20:17, 14:12)

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitke mojoj ekipi na pobjedi, isto tako čestitke ekipi Triglava na ovako intenzivnoj i nezvjesnoj utakmici koju smo imali u večerašnjem duelu. Utakmica iz koje moja ekipa treba da nauči dosta lekcija koje će nam značiti u nastavku takmičenja.«

Gašper Sluga, trener Triglava: »Kljub porazu čestitke igralkam za borbeno predstavo in za to, da smo bili v takšni tekmi do konca v igri za zmago. Kaj več pa ne smem komentirati.«

Varovanke Gašperja Sluge bodo v soboto ob 17:00 gostovale pri Akson Iliriji, nato pa jih v sredo, 27.10., čaka domača tekma proti Vojvodini 021.