Zaradi televizijskega prenosa Sportklub Slovenije, smo obračun med Triglavom in Ježico spremljali v ponedeljkovih večernih urah.

Kranjske košarkarice so tekmo odprle zelo dobro in si hitro priigrale vodstvo s 16:8, kar je gostujočega trenerja prisililo v minuto odmora. Po prekinitvi so Kranjčanke še naprej narekovale ritem in prvo četrtino dobile s 23:10.

V drugi četrtini smo spremljali nekoliko bolj izenačen dvoboj, vseeno pa so rezultatsko prednost naša dekleta še nekoliko povišala, bilo je 42:27.

V tretjem delu igre smo najprej spremljali nekoliko raztrgano igro na obeh straneh igrišča. Minuta odmora je bolj koristila Triglavankam, ki so do konca tretjega dela svojo prednost povišala na 21 točk.

Zmagovalec je bil odločen. Na koncu zaslužena zmaga košarkaric Triglava z rezultatom 72:51.

S 13 točkami je bila najboljša strelka Manca Vrečer, 12 jih je dodala Ajda Burgar. Da gre za ekipni uspeh velja omeniti, da so se vse košarkarice, ki so stopile na parket, vpisale med strelke.

ŽKK TRIGLAV : ŽKD JEŽICA 72:51 (23:10, 19:17, 16:10, 14:14)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Meni kot trenerju je najbolj pomembna reakcija deklet po zadnji tekmi v Slovenskih Konjicah. Reakcija je bila dobra, čestitam dekletom za zasluženo zmago.”

Triglavanke bodo v soboto, 27. februarja, gostovale v Ljubljani pri Akson Iliriji.