V vnaprej odigrani tekmi 13. kroga drugega dela državnega prvenstva, sta se v Športni dvorani na Planini pomerili ekipi Triglava in Pro-Bit Konjic.

Kranjčanke so tekmo odprle odlično ter si s čvrsto obrambo in nekaterimi hitro izpeljanimi protinapadi priigrale lepo prednost, na semaforju je po prvih desetih minutah kazalo 29:13.

Konjičanke so nato nekoliko umirile kranjski nalet, a vseeno je bila ekipa Triglava skozi celoten prvi polčas boljši nasprotnik. Prednost se je do glavnega odmora še nekoliko povečala, bilo je 43:24.

Drugi polčas je bil tako zgolj še formalnost. Vseeno smo spremljali zanimiv obračun, vmes je bilo, žal, nekoliko raztrgane igre, kar pa ni vplivalo na končni razplet tekme.

Triglavanke so z ekipno predstavo zabeležile 18. zmago v letošnji sezoni. Vsa dekleta so se vpisala med strelke, najbolj razpoloženi pa sta bili Manca Vrečer (21 točk, 12 skokov) ter Rebeka Abramović (17 točk, 9 skokov).

ŽKK TRIGLAV : ŽKK PRO-BIT KONJICE 72:44 (29:13, 14:11, 13:14, 16:6)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom. Precej dobro smo funkcionirali v obrambi, hkrati pa veseli podatek, da smo 28 točk dosegli iz protinapadov. Bili smo boljši in zasluženo vpisali novo zmago.”

Košarkarice Triglava bodo naslednjo tekmo igrale v soboto, 13. februarja, ponovno z Žkk Pro-Bit Konjice, tokrat na njihovem parketu.