Članska ekipa je v predzadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva gostovala v Mariboru. Dekleta so odločno odprla tekmo in si hitro priigrala prednost sedmih točk (7:14). V dobrem ritmu so igrala skozi celoten prvi polčas, bila precej boljša v skoku in na splošno v vseh elementih igre. Na polčasu zasluženo visoko vodstvo 20:42.

Tudi v nadaljevanju je tekma potekala v podobnih ritmih. Triglavanke so v začetku tretje četrtine s serijo 4:16 dokončno odpravile vse dvome o zmagovalcu ter tekmo mirno pripeljale do konca. Končni rezultat 50:84.

Manca Vrečer je 24 točkam v prav toliko minutah dodala 7 skokov in 6 podaj (met za tri: 6/6). 14 točk je dodala Rebeka Abramovič, Lara Kozina Bubnič pa je 9 točkam dodala kar 17 skokov. Vsa deseterica, ki jo je imel trener Gašper Sluga na voljo, se je vpisala med strelke.

ŽKD VBO MARIBOR : ŽKK TRIGLAV 50:84 (11:21, 9:21, 18:26, 12:16)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Kljub temu, da smo nastopili v kar nekoliko okrnjeni zasedbi, smo bili boljša ekipa in zasluženo zmagali. Igrali smo kolektivno in razigrano, hkrati pa dobro skakali pod obema obročema. Tudi mlajše so svojo priložnost dokaj dobro izkoristile. Čestitke dekletom za zmago.”

Triglavanke se bodo v zadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva pomerile z Derby Ježico. Tekma je na sporedu v soboto, 15. aprila, ob 17:00, v dvorani na Planini. Vabljeni.