Zadnjo tekmo letošnje sezone WABA lige so košarkarice Triglava odigrale v Požegi, na Hrvaškem.

Tekmo so bolje začela naša dekleta, ki so si v prvih petih minutah priigrala vodstvo z 9:17. A nekaj nespametnih potez in osebnih napak je domači ekipi omogočilo lahke koše, ki so jih pripeljali bližje našim dekletom (23:25).

V drugi in tretji četrtini je Plamen Požega izkoristila slabšo igro v napadu naših deklet in ušla na dvomestno razliko, ki je Triglavanke niso uspele izničiti, kljub ponovno boljši igri v zadnjih desetih minutah.

Končni rezultat 82:67. Triglavanke sezono 2021/22 zaključujejo na 7. mestu (5 zmag in 11 porazov).

Rebeka Abramović je zbrala 15 točk, 10 jih je dodala Ajda Burgar.

ŽKK PLAMEN POŽEGA : ŽKK TRIGLAV 82:67 (23:25, 20:9, 17:9, 22:24)

Abramović 15, Burgar 10, Perez 8, Pavlič 7, Kramžar 7, Kozina-Bubnič 6, Dragar 6, Horvat 6, Stavrov 2, Osterman.

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Do izraza je prišla njihova moč pod košem, kjer sta bili zelo razpoloženi izkušena Podrug in La Mama. Svoje je dodala še Ivezič. Vedeli smo, da bo ta trio prevzel odgovornost, a nismo bili na pravem nivoju. So pa ravno takšne tekme pomembna izkušnja in upam, da se resnično kaj naučimo iz tega, da ne bo ostalo le pri floskuli.”

Triglavanke v soboto, 19. marca, na Planini začenjajo drugi del državnega prvenstva. Prvi tekmec so Konjičanke, tekma se prične ob 20:30. Vabljeni.