Košarkarice Triglava so v sredo, 19. januarja, gostile hrvaško ekipo Plamen Požega. Gledalci v Športni dvorani na Planini so spremljali izjemno napadalno naravnan obračun, v katerem so slavile Triglavanke z rezultatom 102:81.

V prvih petih minutah je bil rezultat 16:16, nato pa so Kranjčanke z nekoliko boljšo obrambo odskočile na dvomestno prednost (32:22). V drugi četrtini so Hrvatice ujele priključek, a so zadnje minute ponovno pripadle našim dekletom, ki so na odmor odšle z vodstvom 55:46.

In tega vodstva niso več izpustile iz rok. Še več, razliko so v drugem polčasu povečevale, najvišja je znašala 26 točk (90:64). Zaključek tekme je bil miren in Triglavanke so se zasluženo razveselile nove zmage v WABA ligi, končni rezultat 102:81.

Rebeka Abramović je zbrala 22 točk, a potrebno je poudariti da je sedmerica Triglavank zbrala vsaj deset točk, hkrati pa so ekipno predstavo kronale s 30 podajami.

ŽKK TRIGLAV : ŽKK PLAMEN POŽEGA 102:81 (32:22, 23:24, 28:16, 19:19)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke celotni ekipi za prikazano igro in zasluženo zmago. To je bila lepa kolektivna predstava naših deklet. Le v obrambi na Ivezič bi morali odigrati precej bolje. Kot kaže je njihova zdravniška služba čez noč dobro opravila svoje delo, saj je bila zelo razigrana.”