Košarkarice Triglava so po zmagi v Severni Makedoniji, vpisale še drugo zaporedno zmago v WABA ligi. Tokrat so v domači dvorani presenetile drugo-uvrščeno ekipo skupine A, Orlove iz Banja Luke.

Uvodne minute so pripadle našim dekletom, a so gostje do konca prve četrtine ujele priključek. V drugi četrtini so Triglavanke slabo zadevale, a z borbeno igro v obrambi držale aktiven rezultat (24:28).

Glavni odmor je dobro del našim dekletom. Iz garderobe so prišle kot prerojene in na krilih Mance Vrečer prevzele vajeti v svoje roke (47:37).

V zadnji četrtini so uspele zaustaviti vse nalete gostujočih košarkaric ter se ob pisku sirene zasluženo veselile nove mednarodne zmage. Končni rezultat 66:53.

Manca Vrečer je imela sijajen večer. Dosegla je 24 točk, 15 skokov ter 6 podaj. Zadela je tudi 6 trojk, dve z osebno napako. Statistični indeks pa kar 40!

ŽKK TRIGLAV : ŽKK ORLOVI (BIH) 66:53 (14:14, 10:14, 23:9, 19:16)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“V prvem polčasu smo bili premalo konkretni, tudi premalo natančni. V drugih dvajsetih minutah pa smo pokazali igro, ki nas krasi. S čvrsto obrambo ter kolektivno igro v napadu smo prišli do zaslužene zmage. Čestitke dekletom!”

Varovanke Gašperja Sluge veliko počitka ne bodo imele. Že v petek, 10. decembra, v Kranj prihaja domžalska Ledita. Tekma se prične ob 20:15.