Košarkarice kranjskega Triglava so v torek, 30. novembra, gostovale v Severni Makedoniji, v mestu Kamenica, kjer jih je čakala tamkajšnja ekipa Basket KAM.

V dvorani, kjer zagotovo ni bilo več kot 15 stopinj celzija, so Triglavanke začele prepričljivo in hitro povedle z dvomestnim številom (13:26).

Vse do konca tretje četrtine so varovanke trenerja Gašperja Sluge kontrolirale rezultat pred okoli 100 domačimi gledalci.

V zadnjih desetih minutah ni šlo vse po načrtih. Domača ekipa je nevarno zapretila ter se približala na vsega dve točki zaostanka (74:76). Vseeno je tesna končnica pripadla našim dekletom, ki so se s to zmago uvrstile med najboljših 8 ekip lige WABA.

Vsa osmerica deklet se je vpisala med strelke, najbolj razpoloženi pa sta bili tokrat Gala Kramžar (16) in Alina Kvrgić (14).

BASKET KAM : ŽKK TRIGLAV 74:78 (13:26, 17:16, 24:26, 20:10)

Gašper Sluga, trener Triglava: »Izpolnili smo cilj in dosegli zmago na težkem gostovanju v razmerah, ki niso primerne za košarkarsko tekmo. S to zmago smo potrdili tudi uvrstitev v Top 8, za kar gredo čestitke celotni ekipi.«

Triglavanke bodo v soboto gostile Cinkarno Celje, tekma se v dvorani na Planini prične ob 18. uri.