Košarkarice kranjskega Triglava so finalistke letošnje sezone državnega prvenstva za članice!

Na prvi tekmi v sredo so Kranjčanke slavile s 65:55, sinoči v Športni dvorani Brinje pa z rezultatom 53:61.

Tekmo so bolje odprle domačinke, ki so povedle z 10:4. A proti koncu prve četrtine in v začetku druge je sledil preobrat ter vodstvo naših deklet s 14:21. Triglavanke od tega trenutka naprej vodstva niso izpustile iz rok.

V drugem polčasu, v katerem smo sicer videli kar precej napak, a tudi veliko mero borbenosti, so Triglavanke počasi a vztrajno pridelale 16 točk prednosti (36:52) in tekmo, kljub nekaterim poizkusom Grosupeljčank, uspešno pripeljale do konca (53:61).

Triglavanke so z 2:0 dobile polfinalno serijo in se zasluženo veselile uvrstitve v veliki finale.

Rebeka Abramović je zbrala 16 točk, 7 podaj ter 7 skokov, Lara Kozina-Bubnič se je ustavila pri 12-ih.

ŽKK GROSUPLJE : ŽKK TRIGLAV 53:61 (14:13, 12:18, 8:13, 19:17)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Polfinalna serija je zgodba zase, nasproti pa smo imeli borbeno ekipo, ki ni imela ničesar za izgubiti. Vseeno smo v dveh tekmah pokazali, da smo boljša ekipa in se zasluženo uvrstili v finale. Čestitke dekletom ter pohvala fizioterapevtki, ki je imela v zadnjih dneh kar nekaj dela.”

Finalna serija, ki se igra na tri zmage, se prične v petek, 6. maja, ob 20:00 v Celju. Tekma v Kranju bo na sporedu v nedeljo, 8. maja, prav tako s pričetkom ob 20:00.