ŠRC Ježica je v sredo, 6. januarja, gostila prvo tekmo drugega dela državnega prvenstva za košarkarice. Ob 19. uri sta se, tudi v neposrednem prenosu Športkluba, pomerili ekipi Ježice in Triglava.

Uvodni del tekme je pripadel Triglavankam, ki so po dobrih treh minutah igre povedle z 2:11. Domačinke so nato reagirale, a vseeno so bile po uvodnih desetih minutah v prednosti Triglavanke (11:17).

V drugi četrtini smo spremljali izenačeno predstavo, borbeno, z malo koši. Ježičanke so se približale, a na glavnem odmoru so imele prednost še vedno Kranjčanke (22:23).

Uvodnih pet minut tretjega dela igre je minil brez posebnosti, nato pa je varovankam trenerja Gašperja Sluge uspel delni izzid 2:15, kar je pomenilo nekoliko bolj otipljivo prednost pred zadnjo četrtino (31:46).

Po zaslugi čvrste obrambe in odličnega skoka (kar 33:63 za Triglav), so kranjske košarkarice tekmo mirno pripeljale do konca in se veselile zaslužene zmage z 41:58.

Kapetanka Gala Kramžar je vpisala 12 točk in 16 skokov, Ajda Burgar 11 točk in 12 skokov, Zala Pavlič 10 točk, Manca Vrečer pa 8 točk, 5 podaj in neverjetnih 20 skokov!

ŽKD JEŽICA : ŽKK TRIGLAV 41:58 (11:17, 11:6, 9:23, 10:12)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Velika pohvala dekletom za borbeno predstavo ter zasluženo zmago, ki je predvsem posledica dobre igre v obrambi.”

Triglavanke bodo že v soboto, 9. januarja, gostile ekipo Akson Ilirije. Tekma v Športni dvorani na Planini se prične ob 16:30.