Košarkarice kranjskega Triglava so sezono državnega prvenstva 2021/22 pričele z rutinirano zmago v gosteh nad domžalsko Tosama Ledito.

Triglavanke so v tretji četrtini povedle že za 26 točk, nato je sledilo nekaj slabših minut, a zmaga ni bila nikoli ogrožena. Končni rezultat 66:79.

Povratnica v kranjski Triglav, Lara Kozina Bubnič je 19 točkam dodala 14 skokov, Manca Vrečer je prav tako 19 točkam dodala 9 skokov, dvomestni sta bili še Rebeka Abramović (13) in Gala Kramžar (12).

ŽKD TOSAMA LEDITA : ŽKK TRIGLAV 66:79 (18:29, 11:15, 16:22, 21:13)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zasluženo zmago. Bili smo boljši tekmec, imeli že 26 točk prednosti, ki pa smo jih z neodgovorno igro prelahko zmanjšali. A zmaga je kljub vsemu povsem zaslužena, mi pa smo z mislimi že pri petkovem gostovanju v Mariboru.”

Kranjčanke bodo naslednjo tekmo igrale že v petek, 8. oktobra, ob 20:30, ko bodo gostovale v mariborski dvorani Tabor.