Vir: kzs.si

Za konec prvega dela tekmovanja smo v Celju dočakali še drugi letošnji derbi dveh najboljših ekip v Sloveniji. Tokrat so Celjanke gostile Triglav, Kranjčanke pa so domači ekipi prizadejale prvi poraz v sezoni 2021/2022.

Celjska zasedba, ki je odigrala derbi brez svoje najboljše strelke Katrine Pardee, je prav gotovo pogrešalo najboljšo strelko v 1. SKL za ženske, njenih v povprečju doseženih 23,5 točke na srečanje pa ostale igralke nikakor niso zmogle nadomestiti. Prvi polčas je minil v izenačeni igri obeh ekip, kljub temu, da so Kranjčanke bolje začele in si v prvem polčasu kmalu priigrale dvakrat po osem točk prednosti (3:11 in 15:23). V tretji četrtini pa so Celjanke le strnile vrste, jo dobile za štiri točke in se na začetku zadnje veselile svoje najvišje prednosti na tekmi (56:49). Nato pa so se ustavile, saj od 33. do 36 minute niso dosegle niti točke, kar je Triglav znal kaznovati in je prešel v vodstvo 58:56. Celjankam je v 38. minuti še uspelo izenačiti izid na 61, nato pa do konca tekme niso več dosegle niti točke, Triglav in njeni najboljši igralki na današnji tekmi, Rebeka Abramovič in Lara Kozina Bubnič, je zapečatil usodo domače ekipe in Gorenjke se domov vračajo z veliko zmago. Obe ekipi sta izgubili veliko število žog (Cinkarna Celje 23, Triglav 26), tekmo pa je odločil boljši met iz igre gostujoče ekipe (Cinkarna Celje 36%, Triglav 49%).

Pri Triglavu je bila najbolj učinkovita Rebeka Abramovič, ki je zbrala kar 28 točk, Lara Kozina Bubnič pa jih je prispevala 15.

ŽKK CINKARNA CELJE : ŽKK TRIGLAV 61:67 (13:16, 19:16, 19:15, 10:20)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zmago, ki so jo priigrale predvsem z borbeno igro v obrambi. V napadu nismo bili na našem nivoju, predvsem smo po nepotrebnem izgubili preveč žog. A čvrsta obramba nas je vseeno nagradila s končnim uspehom.”

Triglavanke so prvi del državnega prvenstva zaključile s 15 zmagami in 1 porazom. V naslednjem tednu jih čaka domači obračun proti Badlu iz Skopja. Tekma je na sporedu v petek ob 19:15.