Članska ekipa Triglava je v 11. krogu državnega prvenstva gostovala v Domžalah. Tamkajšnjo ekipo so Kranjčanke ugnale z rezultatom 44:75.

Domžalčanke so bile v vodstvu le na začetku tekme, ko so po zadetem prostem metu povedle z 1:0. Nato so Triglavanke vzele vajeti v svoje roke in po uvodni četrtini vodile s 14:18. V tem delu je blestela Lejla Omerbašić, ki je dosegla kar 13 točk.

Čvrsta obramba in kolektivna igra v napadu v drugih desetih minutah je odločila zmagovalca. Varovanke Ernesta Novaka so si priigrale 19 točk prednosti, kar je pomenilo, da bo 2. polčas le še formalnost.

4. zaporedna zmaga naših deklet je povsem zaslužena. Statistično so se ponovno najbolj izkazale Yeisy Alexandra Perez (21 točk, 13 skokov), Lejla Omerbašić (16 točk, 7 skokov) in Alexis Burke (12 točk, 5 skokov).

ŽKK Domžale : ŽKK Triglav 44:75 (14:18, 11:26, 13:18, 6:13)

STATISTIKA

Trener Triglava, Ernest Novak:“Odigrali smo korektno tekmo, čestitke dekletom.”

Naslednjo tekmo bodo naša dekleta odigrala na domačih tleh. V petek, 6.12.2019, ob 18:00 v Kranj prihaja ŽKK Cinkarna Celje.