V soboto, 20. marca, so košarkarice kranjskega Triglava gostovale na Dolenjskem pri Grosuplju.

Obračun, ki se je pričel ob 18. uri, so nekoliko bolje pričele Triglavanke, saj so povedle s 7:13, a so imele domače košarkarice odgovor, le-ta jim je prinesel minimalen zaostanek po prvih desetih minutah (17:18).

V drugih desetih minutah so bile Triglavanke boljši nasprotnik, dobro zadevale tudi s črte prostih metov in na glavni odmor odšle s prednostjo 11 točk (26:37).

Domača ekipa je v tretji četrtini izkoristila nekoliko slabšo igro Triglavank in zasluženo dobila tretji del igre ter se vrnila v igro za zmago. Po tridesetih minutah je bilo na semaforju 43:49.

Zadnji del igre je v celoti pripadel Kranjčankam, ki so strnile svoje vrste, odigrale čvrsto v obrambi in kolektivno v napadu. To jim je prineslo novo zmago, 24. v letošnji sezoni državnega prvenstva. Končni rezultat 53:70.

Rebeka Abramović je dosegla 20 točk, 7 skokov in imela statistični indeks 27. Strelsko ji je sledila Zala Pavlič, ki se je zaustavila pri 17-ih točkah.

ŽKK GROSUPLJE : ŽKK TRIGLAV 53:70 (17:18, 9:19, 17:12, 10:21)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Čestitke dekletom za zmago in dobro reakcijo v zadnji četrtini, prav tako pohvala nasprotniku za dobro predstavo.”

Košarkarice Triglava bodo naslednjo tekmo odigrale na domačih tleh. V sredo, 24. marca, v Športno dvorano na Planini prihaja ekipa iz Domžal.