Na zadnji tekmi rednega dela državnega prvenstva sta se srečali ekipi ŽKK Triglava in Derby Ježice. V dvorani na Planini smo spremljali izenačene uvodne minute. Proti koncu prve četrtine so gostje zadele nekaj metov in dobile prvih deset minut s 14:21.

Triglavanke so odgovorile v drugi četrtini ter z lepo in kolektivno igro v napadu takoj izničile zaostanek.

Triglavanke so v drugi četrtini z dobro in kolektivno igro v napadu izničile zaostanek. Tudi gledalci so prišli na svoj račun, videli so veliko število uspešnih akcij, rezultat na polčasu pa 41:41.

Kranjčanke so iz garderobe “prišle” agresivne, kar se je takoj odrazilo tudi na parketu. S čvrsto obrambo jim je v uvodnih petih minutah tretje četrtine uspel delni izzid 17:2, ki je bil na koncu tudi odločilen. Po tem se Ježičanke niso več vrnile v igro za zmago. Rezultatsko so se približale, a zmaga je zasluženo ostala doma. Končni rezultat 77:73.

Prva strelka Triglava je bila Lara Kozina Bubnič (14 točk, 8 skokov, 5 podaj), sledile so še Anja Dragar (12 točk), Manca Vrečer (10 točk, 6 podaj) in Rebeka Abramovič (10 točk, 6 podaj, 6 ukradenih žog).

ŽKK TRIGLAV : ŽKD DERBY JEŽICA 77:73 (14:21, 27:20, 22:12, 14:20)

Trener Triglava, Gašper Sluga: “Zadovoljen sem z igro v napadu. Igrali smo dobro, kolektivno in na različne načine prihajali do točk. Kar se tiče obrambe pa kritika na uvodne minute, ko smo bili premalo agresivni. Reakcija ob polčasu je bila dobra in obramba v tretji četrtini takšna, kot smo si želeli. Čestitke dekletom za zasluženo zmago in zahvala navijačem za obisk in podporo.”

Rednega dela je konec. Sledi polfinalna serija proti Akson Iliriji.

1. tekma: sreda, 19.4., ob 19:00 v Ljubljani
  2. tekma: petek, 21.4., ob 19:30 v Kranju
  3. tekma (morebitna): nedelja, 23.4., v Ljubljani