Varovanke trenerja Gašperja Sluge so se hitro vrnile na zmagovalne tirnice. V 6. krogu drugega dela državnega prvenstva so z 62:87 ugnale Akson Ilirijo.

V prvih dvajsetih minutah smo spremljali dvoboj dveh napadalno razpoloženih ekip. Vseeno so košarkarice Triglava, po zaslugi boljše druge četrtine, na glavni odmor odšle s prednostjo, bilo je 37:49.

Triglavanke so iz garderobe prišle še boljše in v dobrih treh minutah naredile serijo 0:11 in dokončno odločile zmagovalca. Trener Triglava je minutažo razporedil med vsa dekleta.

Strelsko izjemna je bila Rebeka Abramović, ki je v dobrih 17-ih minutah zbrala kar 25 točk. Točkovno so ji sledile Manca Vrečer in Lara Kozina-Bubnič (14) ter Ajda Burgar (13).

ŽKD AKSON ILIRIJA : ŽKK TRIGLAV 62:87 (25:23, 12:26, 11:26, 14:12)

Trener Triglava, Gašper Sluga:“Zasluženo smo vpisali novo zmago, za kar čestitam dekletom. Napadalno smo bili dobri, pa čeprav imamo še kar nekaj rezerv. V obrambnih nalogah pa moramo biti predvsem bolj agresivni v igri 1:1.”

Košarkarice Triglava naslednja tekma čaka v soboto, 9. aprila, ob 18:00. V dvorani na Planini se bodo pomerile z VBO Maribor.